Deniz Kum Güneş Keyfini Katlayan Trend Bikini Modelleri

Kış aylarının, soğuk günlerini geride bıraktığımız yaz ayları hepimiz için mutluluk vericidir. Yaz ayları, hep hevesle beklenendir. Hatta kış aylarının bitimi yaza hazırlıkla geçer. Çoğu kadın, kış aylarının sonu yaklaştığında kendini forma sokabilmek için bir telaşa düşer. Kadınlar, yaz tatilini fit bir görünüm ile geçirmek ve tabii ki hayallerini süsleyen bikiniyi özgüvenli giyebilmek ister. Peki, bikini ilk ne zaman tasarlanmış hiç merak ettiniz mi? 

Bikini ilk kez 1946 yılında Louis Reard tarafından tasarlanmış fakat Sicilya’da bulunan mozaiklerde resmedildiği için 1600 yıl öncesine, Roma zamanına kadar uzanan bir geçmişi olduğu düşünülüyor. Pasifik Adasının bir zinciri olan Bikini Adasından adını almış olan Bikininin ilk lansmanı çok ses getirmiş ve tartışmalara neden olmuş. Hatta o dönemin ünlü modelleri giymeyi reddettiği için lansmanında model olarak Casino de Paris’in nü dansçısı kullanılmış.


Moda olana kadar kilise tarafından yasaklanan bikini, ilk kez 1950’li yılların başında Brigitte Bardot’un üzerinde   ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı‘ adlı filmde kendini göstererek moda dünyasına katıldı. Böylelikle sahillerde bikini modası da başlamış oldu. Günümüzde, farklı firmaların farklı tasarımlarını görmek mümkün ama tam olarak istediğimiz gibi ve vücudumuza uygun modelde olan bikiniye ulaşmak zor olabiliyor. Fakat internetten alışveriş yapan bayanlar için, artık istediği bikini modeli sadece bir tık uzağında. Hatta en önemlisi artık bütün firmaların bikini modellerine Hepsiburada.com sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Hepimizin vücut ölçüsü ve vücut şekli farklı. Bikininin alt ve üst kısmı şekil ve model olarak önem taşıyor. Alt ve üst ayrı model ve renk olabiliyor. Balenli, püsküllü, volanlı, üçgen, toparlayıcı kaplı, boyundan bağlamalı, biyeli dolgulu, desenli/baskılı destekli, çıkarılabilir ipli ve hatta küçük göğüslü bayanlar için push up bikini modelleri hoşunuza gidecek. Hatta vücudunu henüz yaza hazır hissetmeyen bayanlar için straplez etekli, üçlü etekli takım, Hepsimoda şortlu bikini, yüksek belli, tankini ve hatta büyük beden bikiniler de Hepsiburada.com’da beğeninize sunuluyor.

Siz bikini tercihinizde nelere dikkat ediyorsunuz?
Yazarsanız sevinirim,
Sevgiler,
Özi


*Basın Bültenidir.

Etiketler: , ,