Bir Muadil Hikayesi: Pastel 08

Günaydın!
Bugün sizlere son zamanların adından sıkça söz edilen ojesinden bahsedeceğim. Pastel 08 numaralı ojeden.Adından sıkça söz ettiriyor çünkü çok meşhur bir ojenin muadili. Essie Fiji'nin.

Essie Fiji Muadili
Bu ojeye aslında sahiptim ancak yapısından dolayı elimden çıkarmıştım ancak son zamanlarda sıkça görünce yeniden satın almak isterken hediye geldi. Aslında yıllar evvel bu ojeyi elden çıkarmakta haksız da değildim. Bu noktaya az sonra geleceğim.

Rengi pamuk şeker pembesi gibi,toz pembe de diyebiliriz. Bu konuda Essie Fiji ile bire bir aynı olduğunu görüyorum. Harika tertemiz duran bir renk, yalnız ellerinizi birazcık esmer gösterebilir.

Essie Fiji Muadili

Ojenin diğer bir sıkıntısı çizgilenme problemi, tek katta opak bir görüntü elde edemiyorsunuz kabul, ancak ikinci katta bile çizgilenme görülüyor homojen görüntü için üç ince kat uygulamanız gerekiyor. Bu sebeple azıcık zahmetli bir oje. Fakat bildiğim kadarıyla Essie Fiji de aynı probleme sahip.

Üç kat sürmüş olmama rağmen gayet kolay uygulanıyor ve kuruması da oldukça hızlı ve başarılı. 
Top coat sürmeden ve neler yapmış olmama rağmen iki gündür tırnaklarımda. 

Uzun lafın kısası Essie Fiji'yi seviyor ancak pahalı buluyorsanız,ki zaten ülkemizden de çekildi Essie, bulduğunuz yerde kapın derim. 

Essie Fiji 25-30 lira gibi rakamlara satılırken Pastel sanıyorum 2-3 TL.
Unutmadan Essie Fiji görselini de paylaşmadan edemem.
Görsel Short'n Chic isimli siteden alıntıdır.


Sizin dupe (muadil) bulduğunuz ojeler nedir? Yazar mısınız bana?

Sevgiler,
Özi


Etiketler: , , , , , , ,