Hayat Kurtaran 5 Kişisel Bakım Ürünüm

Merhaba,
Bugün sizlere bir kaç aydır hem seyahatlerimde hem de günlük hayatımda makyaj çantamda bulundurduğum 5 demirbaştan bahsedeceğim.

Mendilmiş, ıslak mendilmiş, el kremiymiş, kolonyaymış  bunlar artık klişe. Bence kesinlikle her insanın bulundurması zaten gerekli... Ben abartıp diş macunu ve fırçası, gargara falan da bulunduruyorum :) Her zaman tam teçhizat :D

Ama şimdi tüm bunları bir kenara bırakıyorum, başka şeylerden bahsedeceğiz,

1) Kuru Şampuan: Minik boy kuru şampuan özellikle seyahat çantamda olmasına dikkat ettiğim bir ürün. Ama şehir içinde bir yerde kalacaksam,saçlarım fönlüyse de çantamda olmasına dikkat ediyorum. Minik boy olanlar ekonomik değil ancak çok daha kullanışlı. Benim nispeten daha uygun fiyatlı olup severek kullandığım Lee Stafford Dry Shampoo. Bunun dışında Watsonslarda satılan Superdrug markasını da kullandım ancak beğenmedim. Benri ve Batiste de merak ettiklerim arasında.


2) Yağ Kontrol Mendilleri: Özellikle yazın en en en ihtiyacım olan bu mendiller. Çünkü yazın sürdüğüm her ürün cildim karma olduğundan belli bir zaman sonra özellikle T bölgemde kusma yapıyor. Bunu bu mendilleri kullanarak engelleyebiliyorum. Ben devamlı Gratislerde satılan Cettua markasının mendillerini kullanıyorum. Ancak Watsonslarda da çeşitli markaları bulabilirsiniz. Hatta Flormar, Sephora gibi mağazaların da kendi markalarında bu ürün mevcut. Ama ben Cettua'yı uygun fiyatlı ve işlevsel buluyorum.


3) Mendil Deodorant: Çok yararlı bulduğum bir diğer ürün de Crystal Essence markasının bu mendilleri. Normal şartlarda evden çıkmadan mutlaka Roll-on kullanırım ancak Alüminyumsuz deodorantları tercih ettiğimden beri açıkçası zaman zaman huzursuz hissedebiliyorum. Böyle hissettiğim anlarda bu mendiller işime yarıyor. Ben başka markaların da var mı bilmiyorum. Ben hep Crystal markasının Narlı olanını kullanıyorum hep.En sevdiğim bu.


4) Kağıt Sabun: Tercihen dönem dönem minik sıvı sabunları tercih etsem de daha az yer kaplasın ve çantamda ağırlık yapmasın dediğim zamanlarda tercih ettiğim bu sabunları hep Gratisten alıyorum. Benri markasına ait. Ve tercihim hep Yaseminli olanından yana. Çantamdaki haşat olmuş görüntüsünün kusuruna bakmayın :)


5) Ter Emici Yapraklar: Özellikle açık renk giysilerimde meydana gelen lekelenmeleri önlemek amacıyla çok uzun süredir aradığım bir üründü. Gratiste bulup hemen aldım. Kullanımı azıcık zahmetli olsa da özellikle seyhatlerde çantamda bulundurduğum bir hayat kurtarıcı :) Fresh'n Soft markasına ait. 


Ürünlerin detaylı incelemeleri blogumda zamanla yer alacak ancak merak ettikleriniz varsa yorum kısmına yazarsanız severek yanıtlarım.
Sizin kullandığınız "Hayat Kurtaran" ürünleriniz var mı? Onları da paylaşır mısınız benimle? 

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere,
Sevgiler
Özi


Etiketler: , , , , , , , , , ,